Szkoła Leśna na Barbarce, świętowała swoje 15-lecie

Box2
fot. Wojtek Szabelski, torun.pl

Szkoła Leśna na Barbarce, to ośrodek zajmujący się edukacja ekologiczną. We wtorek, 24 września świętowali oni 15-te urodziny szkoły.

Szkoła oprócz prowadzenia ścieżki ekologiczno-historycznej, pełni także funkcję rekreacyjną. Szkoła powstała 15 lat temu, a urodzinowe spotkanie zorganizowano w Dworku na Barbarce. Wśród gości był prezydent Michał Zaleski, marszałek województwa Piotr Całbecki, prowadzący Szkołę Leśna, a także członkowie stowarzyszenia “Tilia”.

Stworzyliście Państwo interesujący ośrodek promocji wartościowych postaw historycznych, patriotycznych i duchowych. To spore osiągnięcie, budzące wdzięczność wobec Państwa zaangażowania. Z uznaniem odbieram każdy ze złożonych 80 projektów podjętych w Szkole Leśnej w minionym 15-leciu, a także współpracę, jaką podejmowaliście zarówno z samorządem miejskim Torunia, jak i toruńskimi szkołami i instytucjami, w tym z Ogrodem Zoobotanicznym czy Miejskim Schroniskiem dla Zwierząt. Po tych 15 latach możemy śmiało mówić o dojrzałych postawach torunian wobec środowiska naturalnego, i w znacznej mierze należy ten stan zawdzięczać działalności Szkoły Leśnej na Barbarce. Mam nadzieję, że zainteresowanie Barbarką i Szkołą Leśną nigdy w Toruniu nie zagaśnie. Niech sprzyjają temu przyjazne dla przyrody, ale także dla całych toruńskich rodzin podejmowane przez Państwa inicjatywy- mówił prezydent miasta Michał Zaleski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *