To najlepsi nauczyciele z regionu. Rozstrzygnięto konkurs Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji

Box2 Wiadomości Województwo box
Wręczenie nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Poznaliśmy laureatów konkursu Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji. Podczas gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej najlepszym siedemnastu nauczycielom z regionu wręczono wyróżnienia, a jedna z nauczycielek odebrała tytuł najlepszej z najlepszych. Gala odbyła się w toruńskim Dworze Artusa.

W konkursie Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji kandydatury mogły zgłaszać organy prowadzące szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe oraz organizacje pozarządowe. Powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa wskazała osiemnastkę najlepszych kandydatów. Tytuł Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji przyznano Ilonie Dybicz, dyrektorce Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy. Wśród wyróżnionych znaleźli się także nauczyciele z Torunia. Pełną listę laureatów znaleźć można tutaj.

Cała osiemnastka otrzymała nagrody finansowe: Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji – 9 tys. zł, a wyróżnieni – 4,5 tys. zł.

W gali uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

 – Uczą, wychowują, starają się rozwijać pasje młodych ludzi. Niektórych zachowujemy we wdzięcznej pamięci na całe życie. Dziś honorujemy pedagogów, którzy pracują z zachowaniem najwyższych standardów, mają na koncie istotne zawodowe dokonania, wprowadzają do szkół autorskie pomysły i innowacyjne metody, dzielą się swoim doświadczeniem z innymi, są aktywni środowiskowo i zachęcają do takiej postawy swoich wychowanków – mówił marszałek Piotr Całbecki.

– Znaleźliście się w gronie wyróżnionych nie dlatego, że realizowaliście ze swoimi uczniami podstawy programowe, ale dlatego, że zaprosiliście ich w niezwykłą podróż pełną fantastycznych przygód, odkrywaliście z nimi nowe lądy, rozwijaliście ich talenty i zainteresowania, ukierunkowywaliście ich na krytyczne myślenie, […] pokazywaliście im, że porażki mogą nauczyć czegoś pożytecznego, że przekonywaliście ich, że mogą zrobić więcej niż się spodziewają – podkreśliła podczas swojego wystąpienia przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *