UMK szuka sposobów na ratowanie firm w dobie epidemii

Box2 Wiadomości
prof. Maciej Zastempowski. Fot. Andrzej Romański

Naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczęli badania ankietowe, skierowane do przedsiębiorców. Na ich podstawie ekonomiści chcą stworzyć rekomendacje dla firm, które pomogą im przetrwać oraz zdefiniować pilne działania, które w tym zakresie może podjąć rząd.

Zespół badawczy tworzą prof. dr hab. Maciej Zastempowski, kierownik Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, dr hab. Paweł Chudziński z Klubu Przyjaciół Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prof. dr hab. Szymon Cyfert z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz prof. dr hab. Wojciech Dyduch z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Na podstawie odpowiedzi, udzielonych w ankietach przez przedsiębiorców, naukowcy będą definiować działania, jakie podjęły firmy i czynniki, które pozwolą im przetrwać w dobie kryzysu. Badania skierowane są do mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw o charakterze produkcyjnym, handlowym i usługowym.

Efektem projektu mają być rekomendacje dla decydentów życia gospodarczego w zakresie odbioru dotychczas podejmowanych i przyszłych działań w walce z rozprzestrzeniającym się kryzysem – tłumaczy prof. dr hab. Maciej Zastempowski

Przedsiębiorcy, chętni do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, mogą kontaktować się bezpośrednio z prof. Zastempowskim na adres e-mail: mz@umk.pl lub pod nr tel.: (56)611-47-62. Badania potrwają do 30 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *