“Utwórzmy łańcuch światła!” Torunianie wspierają strajkujących pracowników oświaty

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Toruński Strajk Kobiet organizuje dziś pod pomnikiem Mikołaja Kopernika „Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20.00.

Od początku tygodnia w całej Polsce trwa strajk nauczycieli. Torunianie apelują, by połączyć siły i wyrazić swoją solidarność wobec pracowników oświaty.

– Spotkajmy się pod teatrem, by razem utworzyć łańcuch światła i wsparcia. Pokażmy swoją solidarność z protestującymi nauczycielkami, nauczycielami i pracownikami szkół – apelują organizatorki. – Puśćmy razem sygnał w niebo, pokażmy, że strajkujący nie są sami!

Podobna akcja odbędzie się dziś m.in. na Placu Wolności w Poznaniu.

Tagged

4 thoughts on ““Utwórzmy łańcuch światła!” Torunianie wspierają strajkujących pracowników oświaty

  1. Większe pieniądze i mniej godzin pracy w tygodniu. Więcej dni wolnych od szkoły. Roczny płatny urlop co dwa lata bo teraz za długo trzeba robić. Więcej czasu na prowadzenie korepetycji po godzinach dla uczniów którzy nie zostali nauczeni w szkole przez swoich nauczycieli. Połączymy się światełkiem. Przyprowadzmy swoje dzieci które musimy zabierać do pracy, słychać w walkach zabaw by móc pójść do pracy albo ktore odstawiamy do dziadków i opiekunek. Bo w szkole był strajk bo im jeszcze mało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *