Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu na pl. Niepodległości

Box2 Wiadomości
Tak ma wyglądać al. św. Jana Pawła II po przebudowie. Fot. nadesłane

W sobotę 15 lutego zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na placu Niepodległości. Jest to konieczne w związku z przebudową al. św. Jana Pawła II. Zmiany będą dotyczyć m.in. pierwszeństwa przejazdu.

Autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały jak dotychczas. Natomiast kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Fragment południowej jezdni ul. Kraszewskiego zostanie wyłączony z ruchu. Od strony osiedla Młodych, za skrzyżowaniem ul. Kraszewskiego z ul. Moniuszki, ruch pojazdów będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni północnej. Na torowisku zostanie zorganizowany tymczasowy przejazd z sygnalizacją świetlną. Powstanie także tymczasowe rondo na wysokości wjazdu w al. 700-lecia Torunia. Natomiast wyjazd z al. 700-lecia Torunia będzie możliwy tylko w prawo w kierunku ul. Kraszewskiego. Ruch pojazdów z ul. Czerwona Droga w kierunku na most oraz ulicą Kraszewskiego będzie odbywał się po osobnych pasach ruchu.

Nie zmieni się organizacja ruchu przy wyjeździe z al. św. Jana Pawła II. Tak, jak dotychczas będzie on możliwy tylko w prawo w kierunku ul. Kraszewskiego.

Kierowców prosimy o szczególną ostrożność – apeluje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Fot. nadesłane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *