W Toruniu powstanie centrum wsparcia dla osób LGBTQ

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności otrzymała grant z Fundacji Batorego na otwarcie Toruńskiego Tęczowego Centrum Wsparcia i Integracji. “Centrum ma wspierać lokalną społeczność LGBTQ, być jej miejscem, jej stałym punktem na mapie Torunia”, mówi nam Przemek Szczepłocki, członek zarządu SPR.

Najważniejszym celem Toruńskiego Tęczowego Centrum Wsparcia i Integracji będzie wspieranie lokalnego środowiska LGBTQ.

Osoby LGBTQ doświadczają niechęci oraz dyskryminacji w różnej formie i z różnych stron – i dzieje się to stale. Błędne jest wyobrażenie, że osobom LGBTQ dzieje się źle tylko w małych miejscowościach. Przemoc fizyczna i słowna dosięgają nas także w dużych miastach. Warszawa tylko pozornie jest bardziej otwarta i postępowa od reszty Polski. Niechęć wobec osób LGBTQ jest niestety obecna wszędzie, a wsparcie dla osób LGBTQ jest potrzebne także w Toruniu – tłumaczy Przemek Szczepłocki, członek zarządu Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności w Toruniu.

Powstanie centrum zainicjowali członkowie Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności, którzy na rzecz osób LGBTQ Toruniu działają już od 2006 r. (od 2011 r. jako organizacja).

Mamy wiedzę na temat potrzeb, bolączek i problemów lokalnej społeczności LGBTQ, a także wiemy – zapewne jeszcze nie wszystko, ale z każdym rokiem coraz więcej – o tym, jakie sposoby budowania zrozumienia i porozumienia między osobami LGBTQ a osobami heteronormatywnymi działają – przekonuje Przemek Szczepłocki.

Celem centrum będzie także integracja społeczności LGBTQ z osobami heteronormatywnymi. Szczegóły jego funkcjonowania są na chwilę obecną w trakcie opracowywania, ale na ten moment wiadomo już, że centrum będzie otwarte 5 dni w tygodniu i będzie pełnić różne funkcje.

Centrum będzie mieć charakter po trosze świetlicy, punktu informacyjnego, miejsca do nauki, spotkań i relaksu, ale także bezpiecznej przestrzeni dla osób LGBTQ – precyzuje Przemek Szczepłocki.

Kiedy możemy spodziewać się uruchomienia centrum? Tego jeszcze nie wiadomo. Na chwilę obecną stowarzyszenie przygotowuje się do zawarcia umowy grantowej i poszukiwania lokalu dla centrum. O szczegółach inicjatywy SPR będzie na bieżąco informować.

Tagged

7 thoughts on “W Toruniu powstanie centrum wsparcia dla osób LGBTQ

 1. Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności – znani w mieście donosiciele. Jakie realne dobra , pożyteczne dla innych ludzi produkują? bo przecież chcą konsumować i mieć wysokie pensje…..
  Nie ma “osób LGBT” (to marksistowska zamiana znaczenia słów i pojęć , marsz przez pojęcia), za to są pewne osoby nieuporządkowane wewnętrznie (terapia dla nich niezbędna ) , są też tacy, którzy obnoszą się dookoła ze swoją fizjologią (promotorzy dewiacji) co u normalnego, kulturowego Polaka powoduje niesmak i zgorszenie.
  A wszystko to z obcej dotacji (“Fundacja Batorego” jak wyżej).
  Typowy tęczowy socjalizm : najpierw patologizować i demoralizować i to jak najmłodszych (rozcieńczając ich Tożsamość – tożsamość jakąkolwiek ! płciową biologiczną, narodową) wskazywać na “homofobię”, żeby potem móc przychodzić z programem ratunkowym, z obcej dotacji. Tak – kiwam głową twierdząco – patologia.

 2. ideologia LGBT mówi o seksualizacji dzieci, destrukcji tradycyjnej Rodziny, religii katolickiej, a składa się z 5 pkt: :
  o osobach homoseksualnych mówić jak najczęściej, szeroko i wyłącznie pozytywnie
  przedstawiać je jako ofiary represywnej większości
  kampanie pod hasłem walki z dyskryminacją, ale broń Boże nie pokazywanie samych praktyk homoseksulanych
  wpływ na popkulturę, która ma prezentować homoseksualizm tylko w świetle pozytywnym
  wyodrębnianie normalnych ludzi jako homofobów
  uzyskanie finansowania ze strony Sorosów i innych pozarządowych.
  Czyli podsumowując: “Wasze dzieci będą takie, jak my”.

 3. W Polsce są osoby heteroseksualne i homoseksualne, jak wszędzie. Osòb homoseksualnych jest kilka procent. LGBT oznacza “przemysł”, szereg małych “firm”, pod pozorem stowarzyszeń czy organizacji. Natomiast zasada działania polega na heterofobii, aborcjonice(eugenice dzieci przed urodzeniem), chorobliwej awersji do Kościołòw- jako promujących życie rodzinne, jako standard. Fundamentalną ideologią działań jest leninizm.

 4. Uwaga “Tylko Toruń” usuwa niepoprawne komentarze.
  Ideologia anty-kultury, ideologia LGBT mówi o wczesnej seksualizacji dzieci, destrukcji tradycyjnego modelu Rodziny, religii decelowo katolickiej,
  a składa się z 5 pktów:
  .o osobach homoseksualnych mówić jak najczęściej, szeroko i wyłącznie pozytywnie.
  .przedstawiać je jako ofiary rzekomo represywnej większości
  .organizować kampanie z obcej dotacji , pod hasłem walki z tzw dyskryminacją, ale broń Boże nie pokazywać samych obrzydliwych praktyk homoseksualnych
  np expressis verbis: stosunku z kiszką stolcową
  . wpływ na popkulturę, która ma prezentować homoseksualizm tylko w świetle pozytywnym
  .uzyskanie finansowania ze strony obcych Sorosów i innych pozarządowych
  Czyli podsumowując…..my mamy dać wejść sobie na głowę dostatecznie trwale a tęczowi działacze na dotacjach swoje : “Wasze dzieci będą takie jak my”

 5. Tęczowe Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności to znani w Toruniu DONOSICIELE I NAGANIACZE. Donosili i na prof. Aleksandra Nalaskowskiego i na prof. Wojciecha Polaka. Won z Torunia DONOSICIELE i NAGANIACZE z SPR !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *