Włamywał się do altanek działkowych. Złodzieja zatrzymał świadek

112
Fot. Łukasz Piecyk

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który włamywał się do altanek działkowych przy ul. Przybyszewskiego. 34-latek został zatrzymany na gorącym uczynku przez świadka zdarzenia. W ujęciu sprawcy pomogli mu strażnicy miejscy, a następnie policja.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 14 października, około godz. 7.30.

– Zauważyłem mężczyznę wyważającego drzwi w jednej z altanek – relacjonuje nam świadek zdarzenia. – Natychmiast zadzwoniłem na policję, powiadomiłem strażników miejskich, którzy pojawili się w pobliżu i sam zacząłem działać.

Złodziej po kilku minutach opuścił altankę i zaczął się pospiesznie oddalać.

– Bez chwili wahania zagrodziłem mu drogę i przy wsparciu strażników udało się go zatrzymać – dodaje mężczyzna zarządzający terenem.

Podczas zatrzymania okazało się, że 34-latek w torbie ma skradzione narzędzia i sprzęty używane przez działkowców. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi.

To nie jedyne przewinienia, które włamywacz ma na swoim koncie.

– Wnikliwa analiza i zebrane wcześniej dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie zarzuty za włamania do innych altanek – dodaje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – 34-latek dokonywał ich od maja br. Jego łupem padły elektronarzędzia, wyposażenie lokali złom i butle gazowe. Straty wyniosły kilkaset złotych.

Prokurator zadecydował o objęciu zatrzymanego policyjnym dozorem. Do czasu zakończenia postępowania mężczyzna będzie musiał dwa razy w tygodniu „meldować” się w komisariacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *