Wręczono nagrody za Dyktando Toruńskie

Box2 Wiadomości
fot. Lech Kamiński

W czwartek odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatkom drugiej edycji Dyktanda Toruńskiego.

Spośród 15 uczestników najlepsza okazała się Weronika Głuszkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3. Zaraz za nią drugie miejsce wywalczyła Tamara Wolny ze Szkoły Podstawowej nr 14. Był to już drugi występ uczennicy w Dyktandzie Toruńskim – w zeszłorocznej edycji udało jej się zdobyć brązowe pióro. Ostatnie miejsce na podium zajęła Martyna Rutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 14. Walka o czołowe pozycje była wyrównana – uczennice popełniły imponująco małą liczbę błędów. Na 450 wyrazów zrobiły kolejno: 3,5, 4,5 błędu oraz 5 błędów.

W tym roku trzeba było się zmierzyć z tekstem “Sztuka a rzeczywistość”, odnoszącym się do obrazu Jana Matejki i wydarzeń z 3 maja 1791 roku, miało to związek z 230. rocznicą uchwalenia konstytucji trzeciomajowej.

Dyktando objął swoim patronatem prezydent Michał Zaleski, który podczas uroczystości powiedział:

Dzisiejszy sukces wszystkich laureatek bierze się z motywacji popartej i wzmaganej przez otoczenie szkolne. Dziękuję bardzo, że macie tę motywację w sobie, że nie boicie się iść swoimi drogami – to jedyny sposób na osiągnięcie czegoś wielkiego. Mam nadzieję, że nie zgaśnie w Was zapał do nauki i że da Wam on perspektywy na przyszłość taką, jaką sobie wymarzycie.

Pomysłodawczynią Dyktanda Toruńskiego jest nauczycielka języka polskiego, Hanna Szudzik, a gospodarzem i organizatorem wydarzenia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Lidia Stupak. Prace konkursowe oceniała komisja, w której skład wchodziły polonistki: Teresa Bednarska, Ewa Razik, Dorota Reiwer oraz Hanna Szudzik.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.