Wybory do rad okręgów. Czy pandemia zmieni ich formę?

Box2 Wiadomości
Fot. Unsplash

Wybory do rad okręgów, zgodnie ze zaktualizowanymi w lutym przepisami, odbywają się podczas ogólnych zebrań mieszkańców poprzez głosowanie. Niestety, zorganizowanie takich spotkań w czasie pandemii nie jest możliwe. Konwent Seniorów proponuje w związku z tym inny sposób przeprowadzenia wyborów.

Konwent Seniorów Rady Miasta Torunia postanowił wystąpić z projektem uchwały modyfikującej sposób przeprowadzenia wyborów do rad okręgów. Zmiany miałyby obowiązywać tylko w okresie pandemii. Polegałyby na odejściu od obowiązku zwoływania zebrania wyborczego, podczas którego odbywa się głosowania i umożliwieniu przeprowadzenia głosowania bez zebrania. Mieszkańcy wrzucaliby karty do głosowania do urny w obecności komisji wyborczej. Wybory byłyby ważne, jeśli udział w nich wzięłoby min. 100 mieszkańców okręgu, mających czynne prawo wyborcze.

Mieszkańcy mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych na temat zaproponowanego rozwiązania i wyrazić swoją opinię. Można to zrobić, przesyłając opinię do 30 marca na adres e-mail: konsultacje@um.torun.pl lub tradycyjną pocztą do Urzędu Miasta Torunia. Będzie można wziąć także udział w dyżurze konsultacyjnym on-line, który odbędzie się 23 marca o godz. 17.00. Aby wziąć udział w spotkaniu trzeba wysłać zgłoszenie na adres: konsultacje@um.torun.pl w tytule wpisując “Spotkanie – Rady Okręgów”.

Tagged

2 thoughts on “Wybory do rad okręgów. Czy pandemia zmieni ich formę?

 1. Z gòry możecie zapomnieć wy-łone-”konwent “panòw”-nad toruniankami i torunianami”.
  Ale to parodia, wy “pany nad torunianami” i te “wase” ładne Torunia.
  A skont sie one takowe wzieny?
  Może ktuś onych “ładnych” wybrał?
  Nie powiem: powołał, bo…
  bo siem wstydzem.
  To jus nie mozeta w kilka te 200 zł sciepe zrobic na pizze i barsca, dla prawnika, by wam cuu…ś podpowiedział?
  Wy-łone pany nad torunianami, to wy takie one, chceta poprosić ładnych Torunia, by te take mundre, odwołały Konstytucję polskiego państwa na terenie Torunia?
  No kupta prawnikowi tom pizze, to wam onym powie, ze wam się mylom zupełnie ładni Torunia z kierownikiem Torunia.
  P.S.
  Szanowne torunianki i szanowni torunianie.
  Studenci UMK.
  Zastanòwcie się nad tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *