Zmierz się z rzeczywistością. Dwór Artusa zaprasza na niezwykły monodram

Kultura Polecamy
Fot. materiały prasowe

Jaki jest stereotyp mężczyzny? O tym w spektaklu „Ściana” opowie Damian Droszcz. Monodram wystawiony zostanie w poniedziałek 3 grudnia o godz. 19 w toruńskim Dworze Artusa.

Spektakl „Ściana” to pozornie błaha historia, opowieść o stereotypie mężczyzny. Z jednej strony niepoprawnego i nieokrzesanego, z drugiej potrafiącego się wzruszyć banałami.

REKLAMA

Były więzień Staszek przez trzy dni maluje kawałek ściany. W tym czasie wiele się o nim dowiadujemy. Lubi ludzi i kocha koty. Wcześniej nie miał lekko, więc nie lubił nikogo. Jego życie po wielu perturbacjach zaczęło wreszcie się układać. Chętnie mówi o sobie, ale też o tym co za oknem. A tam, raczej nieciekawie.

Widzowie spektaklu przeniosą się do roku 2025, w którym pikiety i demonstracje przestały być pokojowe, a Polak Polakowi swoje racje tłumaczy wrzaskiem. Spektakl to próba zmierzenia się z nieodległą nam przyszłością, problemem resocjalizacji i uprzedzeń.

Polak „obcemu” już dawno przestał tłumaczyć. Historia zna takie przypadki, chociaż teraz próbuje je zamalować. Staszek jednak wie, że jak dobrze się poskrobie szpachlą, to ściana pokaże ile warstw było, jak było i co pod spodem. A ta nagonka na „innego” powoduje, że w Staszku odzywają się demony przeszłości.

Bilety kupić można w kasach Dworu Artusa – kosztują 5 i 10 zł – a także przez stronę www.artus.torun.pl.

Tagged