29-latek rzucił się na policjantów przy legitymowaniu

112 Box2 Wiadomości

Wczoraj rano przy ul. Plac Skarbka doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem 29-letniego mężczyzny. W trakcie legitymowania przez policjantów rzucił się na nich zaczął ich kopać, uderzać pięściami i szarpać. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około 10:00. Policjanci z komisariatu na Rubinkowie zauważyli przy ulicy Plac Skarbka mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Postanowiono wylegitymować tego człowieka. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec osiedla Na Skarpie. W czasie spisywania danych legitymowany rzucił się na funkcjonariuszy. Zaczął kopać obu policjantów, uderzać ich pięściami i szarpać za mundury. W taki sposób chciał zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych.

Funkcjonariusze obezwładnili agresora. Podczas doprowadzania go do radiowozu, mężczyzna zwymiotował woreczek foliowy z zawartością białej substancji. W wyniku takiego obrotu sytuacji policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu 29-latka do placówki medycznej celem wykonania dalszych badań. Zbadali również jego trzeźwość. Probierz wykazał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna był wielokrotnie karany m.in. za kradzieże, znęcanie i udział w bójce. Policjanci przeszukali również mieszkanie 29-latka. Znaleźli tam blisko dwa gramy zielonego suszu, który podczas wstępnych testów wykazał cechy charakterystyczne dla marihuany. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków, naruszenie nietykalności funkcjonariusza, a także wywieranie wpływu na czynności urzędowe. Czyny te zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *