60-latek “karał” za złe parkowanie. Został zatrzymany przez policję

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

Wczoraj doszło do zatrzymania przez policjantów z komendy w Śródmieściu 60-latka z Bydgoskiego Przedmieścia, który niszczył scyzorykiem karoserię aut. Jak twierdził, robił to, gdyż właściciele parkowali te pojazdy w niedozwolonych miejscach.

Łącznie przedstawiono 15 zarzutów zniszczenia mienia. Wydział kryminalny pracował nad sprawą od połowy czerwca. Wtedy do komisariatu zgłosili się pierwsi pokrzywdzeni właściciele  zniszczonych aut. Jak się okazało, ktoś ostrym narzędziem rysował karoserię pojazdów zaparkowanych przy ul. Asnyka i Broniewskiego. Zebrany materiał pozwolił na zatrzymanie 60-letniego mieszkańca Bydgoskiego Przedmieścia, który stwierdził, że niszczył karoserię w autach scyzorykiem, bo właściciele pojazdów parkowali je w niewłaściwy sposób i w niedozwolonych miejscach.

Straty spowodowane jego działaniem to nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jak się okazało podejrzany sam jest właścicielem motoroweru., jednak od kilku lat nim nie jeździ, ponieważ sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz przyjdzie mu odpowiedzieć za ich uszkodzenie. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *