Ambasador Hiszpanii zagości w Toruniu

Box2 Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski

Ambasador Hiszpanii w Polsce, Francisco Javier Sanabria Valderrama, weźmie udział w uroczystościach odpustowych z okazji Jubileuszowego Roku Jakubowego w kościele Świętego Jakuba Apostoła, które odbędą się w niedzielę 25 lipca. Wizyta ambasadora w Toruniu rozpocznie się jednak dwa dni wcześniej.

Spędzi on w mieście i regionie 3 dni. W piątek w południe spotka się z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim, następnie odwiedzi warsztat budowy szopek bożonarodzeniowych w Centrum Dialogu, będzie również rozmawiać marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim i dyrektorem Radia Maryja o. Tadeuszem Rydzykiem. Wieczorem ambasador obejrzy inaugurację iluminacji kościoła Świętego Jakuba Apostoła.

W sobotę ambasador Valderrama odwiedzi Ośrodek Chopinowski w Szafarnii, gdzie wysłucha koncertu i spotka się z pielgrzymami wybierającymi się do Santiago de Compostela.

W niedzielę gość zwiedzi Muzeum Toruńskiego Piernika, natomiast o 13:00 weźmie udział w uroczystej mszy odpustowej w kościele Świętego Jakuba Apostoła i otworzy na Rynku Nowomiejskim wystawę poświęconą Camino de Santiago, przygotowaną przez hiszpański Instytut Turystyki Turespaña.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *