Beczki z substancją chemiczną w lasach regionu. Nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy

Box2 Wiadomości

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu wyznaczył 30 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawcy, który porzucił w lasach regionu beczki z nieznaną, chemiczną substancją. Do lasów nadleśnictw Szubin, Bydgoszcz i Gniewkowo trafiło łącznie ponad 11 tys. litrów szkodliwej substancji.

Porzucanie beczek z chemicznymi substancjami to proceder, obserwowany przez leśników już od jakiegoś czasu w nadleśnictwach Szubin, Bydgoszcz i Gniewkowo. Łącznie do lasów regionu trafiło 11 360 litrów nieznanej, chemicznej substancji, która może zagrażać ludziom i środowisku. Osoby, które pomogą w ujęciu sprawcy, mogą liczyć na 30 tys. zł nagrody.

Nie możemy dopuścić do tego, by ktoś kosztem zdrowia i życia ludzi oraz stanu przyrody, pozbywał się w sposób nielegalny odpadów – podkreśla Bartosz Michał Bazela, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Teren, na którym podrzucono nielegalne odpady, został objęty tymczasowym zakazem wstępu. Zamontowano monitoring, uruchomiono także dodatkowe patrole Policji i Straży Leśnej. Sprawa jest w chwili obecnej badana przez Komendę Wojewódzką Policji. Każdy, kto posiada informacje mogące pomóc w ustaleniu personaliów sprawcy, proszony jest o kontakt telefoniczny z nadleśnictwami lub Dyrekcją Regionalną Lasów Państwowych w Toruniu.

Tagged

1 thought on “Beczki z substancją chemiczną w lasach regionu. Nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy

  1. Od niedawna mieszkam niedaleko Szubina i codziennie doceniam piękno okolicznych lasów, łąk, jezior. Jestem absolutnie zauroczony tym regionem. Pytam, jaką kur#ą trzeba być, żeby coś takiego zrobić?! To musi być jakiś okoliczny “biznesmen” bo ilości odpadów wskazują na skalę przemysłową. Może gdyby przebadać próbkę naprowadziłoby to, przy produkcji czego powstaje taka chemia.
    Z mojej strony obietnica, jak dorwę to zatłukę – gratis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *