Budowa nowej siedziby Sądu Rejonowego na finiszu [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości

Zasadnicze prace budowlane przy budowie nowej siedziby Sądu Rejonowego w Toruniu zostały już zakończone. Teraz czas na uprzątnięcie budynku, odbiory inwestorskie oraz prace zieleniarskie. Obiekt zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2021 r. W miniony piątek gmach wizytował prezydent Michał Zaleski.

Sąd Rejonowy w Toruniu na ten moment funkcjonuje w pięciu lokalizacjach, w różnych punktach miasta. Przeprowadzka wszystkich oddziałów do jednej siedziby będzie udogodnieniem nie tylko dla pracowników – ale przede wszystkim dla interesantów. Swoją siedzibę w nowym gmachu na placu Zwycięstwa znajdzie 12 wydziałów: trzy wydziały karne, trzy cywilne, wydział ksiąg wieczystych, pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczy oraz gospodarczy KRS i sekcja do spraw wykonania orzeczeń karnych. Wewnątrz zaprojektowano m.in. 40 sal rozpraw, pomieszczenia biurowe i administracyjne oraz salę konferencyjną. W piwnicy natomiast zlokalizowane zostaną garaż podziemny dla pracowników sądu oraz archiwa i pomieszczenia techniczne.

Budynek o łącznej powierzchni niemal 18 tys. mkw przecięty został przejściem dla pieszych, które skróci drogę przez plac Zwycięstwa. W otoczeniu sądu zaprojektowano również ławki oraz stojaki na rowery. Inwestycja wraz z wyposażeniem pochłonęła blisko 150 mln zł.

Fot. Lech Kamiński dla UMT

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *