Chcieli ukraść narzędzia i butlę gazową z budynku przy ul. Krętej

112 Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

23- i 28-latek próbowali okraść jeden z budynków gospodarczy przy ul. Krętej. Przygotowali sobie do wyniesienia narzędzia, pojemniki z płynami technicznymi i butlę gazową. Ich plany pokrzyżowali policjanci.

W sobotę (29 grudnia) ok. godz. 13 dyżurny komisariatu na toruńskim Podgórzu otrzymał zgłoszenie o podejrzanych osobach, które próbują włamać się do budynku gospodarczego przy ul. Krętej.

– Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce mundurowych – relacjonuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji – Policjanci zareagowali błyskawicznie i już po chwili dotarli na miejsce. Tam zauważyli dwóch mężczyznę, którzy już przygotowali do wyniesienia z budynku narzędzia, pojemniki z płynami technicznymi i butlę gazową. Byli zaskoczeni pojawieniem się funkcjonariuszy.

23- i 28-latek trafili prosto do policyjnej celi. Podczas przeszukania mieszkania młodszego z nich funkcjonariusze odnaleźli zwitek z białym proszkiem. Było w nim blisko pół grama amfetaminy.

23-latek usłyszał dodatkowy zarzut za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz obydwu mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *