Co zrobić z choinką po świętach? Rada Okręgu Chełmińskie pomoże!

Box2 Wiadomości
Źródło: Rada Okręgu Chełmińskie

Już po raz drugi mieszkańcy Torunia, którzy zdecydowali się na zakup choinki z korzeniem będą mogli dać jej drugie życie.

Rada Okręgu we współpracy z magistrackim wydziałem zieleni i środowiska oraz MPO i Toruńskimi Wodociągami zajmują się odzyskaniem takich drzewek dla sąsiedztwa.

Schemat działania jest prosty – żywe okazy zbierane są na podwórkach szkół, następnie są przewożone przez MPO na zimowanie na wodociągowe Bielany. Tam poczekają do wiosny, aż zostaną posadzone przez fachowców.

19 stycznia między 10 a 13 podwórza Szkół Podstawowych nr 3, 4 i 5 będą otwarte dla mieszkańców, gdzie będą mogli zostawić drzewka (pozbawione dekoracji).

Co zrobić, żeby choinka dotrwała do 19 stycznia?

Warto już teraz obniżać stopniowo temperaturę wokół niej. Już temperatura w okolicach 10 stopni jest dużą dla takiego drzewka. Należy pamiętać o tym, żeby nie dopuścić do przeschnięcia bryły korzeniowej.

Jeśli nie mamy balkonu czy tarasu, zakręćmy grzejnik w pomieszczeniu, gdzie się znajduje drzewko. Pamiętajmy o dostępie światła słonecznego! Wynoszenie jej do piwnicy bez okienka nie jest dobrym pomysłem. Jeśli przygotowujemy choinkę do wystawienia na zewnątrz, warto wykonać izolację bryły korzeniowej, choćby za pomocą agrowłókniny, juty lub chociaż stawiając ją na kawałku styropianu.

Rada Okręgu czeka na sugestie, gdzie posadzić zebrane drzewka: chelminskie@um.torun.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *