Czas na derby. Twarde Pierniki powalczą o przełamanie we Włocławku

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

12 kolejnych wyjazdowych porażek Polskiego Cukru Toruń. Czy można sobie wyobrazić lepszy moment na przełamanie w meczu derbowym we Włocławku?

Pierwszy mecz pomiędzy Polskim Cukrem Toruń, a Anwilem Włocławek w tym sezonie zakończył się zwycięstwem Twardych Pierników 94:85. Fani z Torunia mogli wtedy pisać dumne #DerbyDlaTorunia.

REKLAMA

Rewanżowe spotkanie nie odbędzie się w planowanym wcześniej terminie z powodu odbywającej się we Włocławku “bańki” Fiba Europe Cup, o czym pisaliśmy tutaj:

Zarówno Polski Cukier Toruń, jak i Anwil Włocławek podejdą do derbowego starcia po trzech kolejnych ligowych porażkach. Drużyna z Włocławka zagrała jeszcze dwa mecze w Fiba Europe Cup. Jeden z nich wygrała, drugi przegrała.

Oba zespoły przed sezonem uważane były za faworytów do medalu. W Toruniu jednak nie wiadomo było nawet, czy drużyna przystąpi do rozgrywek, w wyniku czego oczekiwania się zmieniły.

Anwil jednak uznawany był za jednego z faworytów do tytułu mistrzowskiego. Włocławianie prezentują się jednak w tych rozgrywkach jeszcze gorzej, niż torunianie i mają bilans 8-15.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:35, a transmisje przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *