Czy Osiedle Jar stanie się pełnoprawną jednostką organizacyjną Torunia?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od dłuższego czasu przedstawiciele Osiedla Jar walczą o to, by mieć swoją pełnoprawną jednostkę organizacyjną. Nie jest to jednak łatwe.

Temat ten pojawił się na grudniowej sesji Rady Miasta, jednak nie miał on pozytywnego rozstrzygnięcia, bowiem przewodniczący obrad powiedział, że najpierw powinniśmy poznać wyniki prac komisji doraźnej tego, na jakiej zasadzie będą wybierane rady okręgu i dopiero później decydować o powoływaniu nowych rad okręgu.

Powiedział także, że wie, iż w propozycjach znajdzie się zapis o możliwości powoływania rad okręgu w trakcie trwania kadencji.

Za nieuwzględnieniem petycji, którą znajdziecie TUTAJ, było 18 radnych. Troje było przeciw (Piotr Lenkiewicz, Margareta Skerska-Roman i Bartosz Szymanski). Także trzy osoby (Sławomir Kruszkowski, Michał Rzymyszkiewicz i Józef Wierniewski) wstrzymały się od głosu, a Maciej Krużewski nie zagłosował.

Więcej o dyskusji na ten temat podczas grudniowej sesji Rady Miasta pisaliśmy tutaj:

Przedstawiciele Osiedla Jar jednak się nie poddawali i dalej próbowali walczyć o to, aby Osiedle Jar stało się pełnoprawną jednostką organizacyjną w Toruniu i miało swoją reprezentację, chociażby w Radach okręgu.

Na facebookowej stronie osiedla pojawił się post, do którego dołączona była pusta lista poparcia, którą można było wydrukować i zbierać podpisy osób, które popierały tę inicjatywę.

Zbieranie podpisów zakończyło się 7 lutego. Dwa dni później na wcześniej wspomnianej stronie facebookowej pojawił się wpis, z którego wynika, że wniosek jest w trakcie odrzucania.

– Tym razem ilość podpisów się zgadza i wystarcza do złożenia wniosku, ale betonowi radni znajdują kolejne bezprzedmiotowe argumenty, tym razem dotyczące braku wyznaczonych granic Jaru we wniosku o utworzenie takiej jednostki. Co prawda nie musiało być, a podczas konsultacji miasto te granice określiło, ale co nam pan zrobisz – czytamy na stronie osiedla.

Tagged

1 thought on “Czy Osiedle Jar stanie się pełnoprawną jednostką organizacyjną Torunia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *