Dali radę. Podsumowanie sezonu TAF-u Toruń

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (ilustracyjne)

TAF Toruń zakończył sezon. Mimo odmłodzenia składu torunianom udało się zakończyć sezon w górnej połowie tabeli.

Była szansa na zajęcie lepszego miejsca, ale mogło być też znacznie gorzej. TAF Toruń w niedzielę 18 kwietnia zakończył sezon w 1. Lidze Futsalu. Podopieczni trenera Michała Suchockiego zajęli ostatecznie szóste miejsce w ligowej tabeli.

REKLAMA

Początek sezonu nie był łatwy. Torunianie co prawda rozpoczęli rozgrywki od pewnego, domowego zwycięstwa 6:3 nad Futbalo Białystok, ale kolejne pięć spotkań kończyło się zwycięstwami rywali. Przełamanie nadeszło 31 października, kiedy to piłkarze TAF-u rozbili na wyjeździe Victorię Sulejówek 10:2. W tym meczu hat-trickami popisało się dwóch graczy toruńskiego klubu: Maciej Jankowski i Jakub Wiśniewski. Na listę strzelców wpisał się także grający trener Suchocki, który wciąż nie powiedział jeszcze ostatniego słowa na parkiecie.

To wysokie zwycięstwo rozpoczęło serię ośmiu kolejnych wygranych spotkań. W trakcie tej świetnej serii torunianie pokonali u siebie Legię Warszawa Futsal, a więc zwycięzcę 1. Ligi Futsalu 5:1. Oprócz tego zawodnicy TAF-u Toruń zwycięstwem 4:1 zakończyli starcie z Widzewem Łódź, który zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.

Seria zwycięstw rozbudziła apetyty zawodników i kibiców drużyny z Torunia. Zakończyła ją jednak porażka 2:4 z Football Club 10 Zgierz w 17. kolejce. Po niej nastąpiły dwa remisy, co nie pozwoliło torunianom na dalsze pięcie się w górę ligowej tabeli.

Po tych dwóch remisach podopieczni trenera Suchockiego grali w kratkę i zwycięstwa przeplatali porażkami. W tym czasie jednak miały miejsce rewanżowe spotkania z drużynami z Warszawy i Łodzi. Mimo tego, że torunianom zdarzały się porażki z niżej notowanymi drużynami, nie można powiedzieć, że brakowało im zaangażowania. Na kilka kolejek przed końcem sezonu udało im się zremisować na wyjeździe z najskuteczniejszą drużyną w lidze, AZS-em Uniwersytet Gdański.

Zawodnicy TAF-u Toruń mieli szansę na zajęcie nawet 4. miejsca w tabeli na koniec rozgrywek, ale wygrali tylko jedno z trzech ostatnich spotkań. Rywalami torunian w tych trzech ostatnich meczach były drużyny zajmujące niższe miejsca w ligowej tabeli. Mimo tego drużynie z Torunia udało się pokonać tylko Futsal Szczecin, który zakończył rozgrywki na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Torunianie zajęli na koniec sezonu szóste miejsce, a więc uplasowali się o jedną lokatę niżej, niż miało to miejsce w poprzednim, przedwcześnie zakończonym sezonie. Podopieczni trenera Michała Suchockiego zdobywali w obecnej kampanii średnio blisko 1,7 pkt na mecz, a w sezonie 2019/20 średnia ta wynosiła 1,8 pkt na mecz.

Zawodnicy TAF-u Toruń w sezonie 2020/21 byli natomiast skuteczniejsi niż w poprzednich rozgrywkach. W niedawno zakończonym sezonie zawodnicy z Torunia zdobywali średnio 4,4 gola na mecz. W 26 spotkaniach zdobyli oni 115 bramek, co było trzecim najlepszym wynikiem w lidze.

Aż siedmiu graczy toruńskiej drużyny zdobyło w tym sezonie co najmniej 10 bramek. Najskuteczniejszy był Dawid Kawka, który zakończył rozgrywki z 17 trafieniami na swoim koncie. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *