Derby znów dla Torunia? Twarde Pierniki zagrają w Bydgoszczy

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W tym sezonie Polski Cukier Toruń wygrał jak dotąd dwa derbowe spotkania. Czy w rundzie rewanżowej Torunianie poradzą sobie w tych starciach równie dobrze? Pierwszy egzamin już w piątek.

Spotkanie z Enea Astorią Bydgoszcz w pierwszej rundzie było pierwszym zwycięstwem Twardych Pierników w tym sezonie. Mimo bardzo słabej peirwszej kwarty, podopiecznym Jarosława Zawadki udało się odwrócić losy meczu i ostatecznie wygrać 112:102.

REKLAMA

Najlepszymi zawodnikami Polskiego Cukru Toruń w tamtym meczu byli: Aaron Cel, Damian Kulig i Donovan Jackson, którzy zdobyli kolejno: 24, 24 i 20 punktów. Ostatni z nich dołożył do tego 12 asyst.

W jakiej formie są oba zespoły z naszego województwa? Twarde Pierniki w ostatnich pięciu spotkaniach odniosły trzy zwycięstwa i poniosły dwie porażki. Bydgoszczanie natomiast na pięć ostatnich meczów wygrali tylko raz, ze Śląskiem Wrocław.

Torunianie z bilansem 9-11 zajmują obecnie 8. miejsce w ligowej tabeli i wciąż liczą się w walce o Play-offy. Astoria ma bilans 7-12, co pozwala na zajmowanie 13. pozycji w tabeli.

Dobrą informacją dla Bydgoszczan jest to, iż derbowe spotkanie zagrają we własnej hali. Torunianie przegrali wszystkie dziewięć spotkań rozegranych poza własną halą.

Spotkanie odbędzie się w sobotę o 17:35. Transmisja w Polsacie Sport Extra rozpocznie się 5 minut wcześniej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *