Dlaczego autobusy MZK nie mają przystanku przed dworcem PKS?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

– Dworzec PKS nie posiada przystanku autobusowego MZK (parę lat temu był) naprawdę to taki duży problem? – pyta nasz Czytelnik. Skierowaliśmy to pytanie do toruńskiego magistratu. Czy jest szansa na taki postój?

Chodzi oczywiście o dworzec autobusowy Arrivy przy ul. Dąbrowskiego. Tuż przy nim znajduje się postój taksówek. Ale od lat nie ma tam przystanku, na którym zatrzymywałyby się miejskie autobusy.

– Dworzec PKS nie posiada przystanku autobusowego MPK (parę lat temu był), naprawdę to taki duży problem? – pyta nasz Czytelnik. – Nie każdego przecież stać na taksówki, a podróżni zasuwają pieszo w poszukiwaniu tegoż przystanku dźwigając ciężkie walizy.

To pytanie zadaliśmy urzędnikom z toruńskiego magistratu. Tam usłyszeliśmy potwierdzenie, że ul. Dąbrowskiego nie kursuje żadna linia komunikacji miejskiej. Czy jest szansa, żeby się to zmieniło?

– W chwili obecnej nie ma planów związanych ze zmianą trasy którejś z linii i skierowanie jej w ul. Dąbrowskiego, zatem nie ma celowości tworzenia na tej ulicy przystanków dla pojazdów MZK – odpowiada Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta Torunia. – W 2014 roku był tam zlokalizowany przystanek tymczasowy, w związku z objazdami spowodowanymi przebudową ul. Wały gen. Sikorskiego.

Jednocześnie urzędnicy wskazują, że w niedalekiej odległości od dworca autobusowego są zlokalizowane przystanki komunikacji miejskiej: „Uniwersytecka” (tramwajowy) około 200 m, „Odrodzenia” (autobusowy) – około 350 m, „Aleja Solidarności” (węzeł przesiadkowy) – około 450 m.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *