Do szpitala na Batorego trafi nowy sprzęt

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Do końca roku w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu pojawić się ma nowy aparat rentgenowski. Informację, w obecności dyrektor szpitala, Krystyny Zaleskiej, przekazała Iwona Michałek, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do parlamentu. 

– Dzięki staraniom moim i pani dyrektor, premier Mateusz Morawiecki, zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów, przyznał 1 200 000 złotych na nowy aparat rentgenowski – mówiła posłanka.

Obecnie badania wykonywane są na 20-letnim aparacie. Nowy sprzęt ma poprawić wydajność placówki. Zmianę mają odczuć zarówno pacjenci, jak i pracownicy.

– Na pewno będzie ta diagnostyka dokładniejsza, będziemy mogli zrobić więcej badań – mówiła Aniela Wolska, koordynator Oddziału Radiologii szpitala. – Bardzo się cieszę, bo to jest rzecz, o której marzyliśmy naprawdę długo.

O tym, że wymiana starego urządzenia była niezbędna, przekonywała dyrektor placówki.

– Baliśmy się każdego dnia, awaria tego sprzętu może sparaliżować funkcjonowanie szpitala.

Nowy aparat będzie jednak wymagał modernizacji całego pomieszczenia. Przetarg został już zakończony, a prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Remont sali sfinansuje miasto. 

Różnica w jakości sprzętu ma być ogromna. Nowy rentgen będzie pierwszym aparatem cyfrowym. Pozwoli na dokładniejsze i wygodniejsze badania kontrastowe. Będzie to długo wyczekiwana zmiana.

– Czekaliśmy na środki finansowe na nowy rentgen już kilka lat – podkreślała dyrektor Zalesla – Serdecznie dziękuję, przede wszystkim w imieniu pacjentów, ale również personelu szpitala, który każdego dnia drżał o to, żeby ten nasz staruszek jeszcze zadziałał – zakończyła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *