Europejski Tydzień Sportu

Box2 Sport
fot. pixabay

W całej Europie od poniedziałku (23 września) do końca miesiąca, będzie obchodzony tydzień sportu. Z tej okazji w w wielu miastach zorganizowano różne sportowe atrakcje.

Inicjatywa ta ma na celu promować sport i aktywne spędzanie wolnego czasu. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem” BeActive (bądź aktywny).

REKLAMA

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w dniu 24 września 2019 r. odbędzie się piknik sportowy z udziałem toruńskich klubów sportowych połączony z inauguracją sportowego roku szkolnego 2019/2020. Impreza odbędzie się na stadionie Miejskim w godzinach 11.00-14.00.

Na stadionie swoją obecność potwierdziły następujące kluby: Akademicki Związek Sportowy UMK, Miejski Klub Lekkoatletyczny Toruń, KS Pomorzanin Toruń (sekcja hokeja na trawie), Klub Karate Kumade, Angels Toruń, Energa KTS Toruń, TKP Elana. 

W planie wydarzenia przewidziano konkursy sprawnościowe z nagrodami. Odbędzie się pokaz sprzętu sportowego, pokaz ratownictwa medycznego i zasady udzielania pierwszej pomocy oraz indywidualne treningi pod okiem zawodowych sportowców. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *