Finał konkursu muzycznego

Kultura
fot. Sławomir Kowalski/torun.pl

Przez ostatnie dwa tygodnie odbywał się 5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego. Finał odbył się 13 października w CKK Jordanki.

Do niedzielnego finału zakwalifikowało się sześciu muzyków. Trzy wyróżnienia o wartości  2000 euro otrzymały: Eimi Wakui (Japonia), Maya Levy (Belgia) oraz Mao Konishi (Japonia). Trzecie miejsce i 10 000 euro otrzymała Yumiko Yumiba z Japonii, drugie miejsce i 15 000 euro dostał Robert Laguniak z Polski. Pierwsze miejsce i 20 000 euro przyznano Eliasowi Davidowi Moncado z Niemiec.

REKLAMA

Dziękuję uczestnikom za dobre przygotowanie i piękną grę. Toruń czekał na was trzy lata, było warto! Konkurs ma dwa równoległe serca. Pierwsze to oczywiście uczestnicy, drugie natomiast to jurorzy, w których rękach jest decyzja o sprawiedliwości i umiejętności wyłonienia najlepszych z najlepszych, a to wybór bardzo trudny-mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Jak to w konkursach bywa, w końcu musieli zostać wyłonieni finaliści i potem laureaci, jednak ogromne gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy swoimi występami udowodnili, że poziom tegorocznej edycji jest niesamowicie wysoki i wyrównany-podsumowałPrzemysław Kempiński, dyrektor Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *