Inwestycje w centrum dają się we znaki. “Piesi i rowerzyści jak zwykle nie zostali wzięci pod uwagę”

Box2 Interwencje Wiadomości
fot. Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Stowarzyszenie Rowerowy Toruń krytykuje organizację ruchu wprowadzoną podczas na czas realizacji projektu tramwajowego m.in. na ul. Chopina i Wałach gen. Sikorskiego. “Przygotowana została wyłącznie z myślą o kierowcach samochodów” – pisze stowarzyszenie.

Organizacja odniosła się do tej kwestii na Facebooku:

REKLAMA

“Nowa organizacja ruchu przygotowana została wyłącznie z myślą o kierowcach samochodów. Piesi i rowerzyści jak zwykle nie zostali wzięci pod uwagę” – wskazuje Stowarzyszenie Rowerowy Toruń.

Utrudnienia występują obecnie na dwóch ciągach prowadzących z Bydgoskiego na Starówkę: ul. Chopina i Wałach gen. Sikorskiego.

“Na ul. Chopina od al. 500-lecia do Placu Rapackiego jest zakaz ruchu pieszego i rowerowego, przejazd przez ul. Wały gen. Sikorskiego jest co prawda otwarty, ale po sfrezowaniu nawierzchni, krawężnik nie jest do pokonania bez schodzenia z roweru” – wskazuje stowarzyszenie.

Co na to Miejski Zakład Komunikacji, który nadzoruje prace przy projekcie tramwajowym w centrum?

– Dziękuję za sygnał. Został on przekazany wykonawcy – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK. – Nieprawdą jest, że przy planowaniu organizacji ruchu myślano tylko o kierowcach. Pod uwagę brano potrzeby wszystkich uczestników ruchu, a więc także rowerzystów i pieszych. Trzeba wziąć pod uwagę, że prace dopiero się rozpoczęły, dopiero sfrezowano asfalt (pierwszego dnia rozpoczęto frezowanie, a drugiego zakończono) i dopiero gdy to wykonano, można np. wyrównać zjazdy. Zostało to już zrobione. Wykonawca cały czas pracuje nad tym, by uciążliwości było jak najmniejsze. Trzeba jednak mieć świadomość, że przy tak szerokim zakresie prac nie da się uniknąć pewnych niedogodności, zarówno dla kierowców, pieszych oraz rowerzystów. To trudne chwile, ale potem będzie lepiej, wygodniej. Za wszystkie utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *