Jaka woda płynie w toruńskich kranach? Sanepid dokonał oceny

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Jak podaje toruński magistrat, w 2018 r. mieszkańcy Torunia byli zaopatrywani w wodę bezpieczną dla zdrowia. Jej jakość sprawdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.

Sanepid nadzoruje jakość wody do spożycia, która trafia do toruńskich kranów. W 2018 r. pobrał 52 próbki wody z sieci wodociągowej w mieście. Nie tylko z punktów monitoringowych na stacjach uzdatniania wody, ale także u odbiorców indywidualnych.

Jakość toruńskiej kranówki była również poddawana kontroli wewnętrznej przez Toruńskie Wodociągi. Jakie są wyniki tych kontroli?

Sanepid stwierdził, że mieszkańcy Torunia są zaopatrywani w wodę bezpieczną dla zdrowia ludzkiego, wolną od mikroorganizmów chorobotwórczych, stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, oraz substancji chemicznych w ilościach zagrażających zdrowiu. Woda przeznaczona do spożycia przez ludzi na terenie miasta nie stanowi ryzyka dla ich zdrowia.

Producentem wody przeznaczonej do spożycia dla torunian jest miejska spółka Toruńskie Wodociągi. W 2018 r. wodociągowcy wyprodukowali łącznie 35 863,84 m sześc. wody na dobę. W tę wodę zaopatrywanych jest 179 188 mieszkańców naszego miasta.

Woda pozyskiwana jest z czterech ujęć: powierzchniowego z Drwęcy i głębinowych w Jedwabnie, Małej Nieszawce i Czerniewicach. Woda jest poddawana uzdatnianiu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Jaka woda płynie w toruńskich kranach? Sanepid dokonał oceny

 1. Mieszkam na Studziennej 58
  Woda coraz częściej leci brudna strasznie ( mam zdjęcia zrobione) ,szczególnie jak ciepłą albo gorącą się odkręci
  Jak wykąpać dzieci roczne i 4 letnie ? Umyć ręce buzie ?
  Wszystkich swędzi skóra
  Właściciel nic z tym nie chce zrobić
  17.10.2019 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *