Jarosław Gowin w Toruniu: Premier Morawiecki przegra wojnę z prawami ekonomii

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dziś odbyła się konferencja prasowa przewodniczącego Porozumienia, Jarosława Gowina oraz posłanki tego ugrupowania Iwony Michałek. Przed urzędem miejskim zbierano podpisy w akcji “Stop podwyżce podatków”.

Odzew jest bardzo pozytywny, zbieramy podpisy mieszkańców, którzy zdają sobie sprawę z tego, iż każda podwyżka podatku dla przedsiębiorcy przełoży się na podwyższenie cen artykułów, które nabywamy – powiedziała poseł Michałek.

REKLAMA

Przewodniczący Gowin przypominał, iż Porozumienie od samego początku nie godziło się na podwyżkę podatków i z tego powodu partia została wypchnięta z rządu.

Premier Morawiecki, przedstawiając wstępne założenia Polskiego Ładu, mówił iż to są dobre rozwiązania. Jeśli tak, to dlaczego rząd obniżył wysokość składki zdrowotnej z 9 procent do 4,9 proc? To dowód na to, że Porozumienie miało rację – stwierdził Gowin. – Wszystkie korzyści o jakich przedstawiciele rządu mówią, zostaną przejedzone i zniwelowane przez wzrost scen.

Były wicepremier dodał, że liczy na refleksję ze strony przedstawicieli rządu w sprawie podatków.

Mateusz Morawiecki przegra wojnę z prawami ekonomii, które powodują że tak drastyczny wzrost podatków spowoduje wzrost cen – zapowiedział Jarosław Gowin.

Lider Porozumienia ogłosił również, że jeśli nowe rozwiązania podatkowe będą jednak przyjęte, to w sytuacji, gdy władzę obejmie obecna opozycja, partia Jarosława Gowina włączy się w proces odwracania tych zmian.

Rozmawialiśmy z samorządowcami. Mówią oni jednoznacznie – to co szykuje rząd, jest dla nich nie do zaakceptowania – podkreśliła Iwona Michałek. – Proponujemy udział wszystkich szczebli samorządów w podatkach PIT, CIT i VAT. Chcemy, aby te pieniądze uzupełniły niedobory, które notują samorządy. Będziemy przedstawiać te propozycje rządowi. Jest coraz więcej zadań dla samorządów, ale nie idą za tym pieniądze, a tak być nie może.

Tagged

2 thoughts on “Jarosław Gowin w Toruniu: Premier Morawiecki przegra wojnę z prawami ekonomii

 1. Oboje… do urzędu pracy się zarejestrować!
  Znowu w Toruniu? Ale po co?
  Pod urzędem miejskim?
  To może Gowinek, odpowiedział prezydentowi Torunia na list?
  Wątpię.
  A może, ta jego koleżanka- Iwona, przywiozła te 50.000.000 zł, których Toruń nie otrzymał, właśnie przez ten duet:
  Jarek i Iwona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.