Jeden pas Szosy Lubickiej w stronę centrum zablokowany. Co się stało?

112 Polecamy
fot. Łukasz Piecyk, zdjęcie ilustracyjne

Dziś ok. godz. 12 doszło do zderzenia trzech aut na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej i ul. Rydygiera. Na miejscu są trzy jednostki straży pożarnej i karetka.

Na Szosie Lubickiej – na jezdni w kierunku centrum Torunia na wysokości ul. Rydygiera – doszło do zderzenia trzech aut. O tym zdarzeniu poinformował nas pan Robert, nasz Czytelnik, który przejeżdżał obok tego skrzyżowania.

Na miejscu są trzy jednostki straży pożarnej i karetka. “Jeden pas jezdni Szosy Lubickiej w stronę centrum jest zablokowany” – informuje serwis Toruń SMS.

Jak doszło do tego zdarzenia? Co udało się ustalić policjantom?

– 71-letni kierowca renault clio jadąc od strony centrum, skręcał w lewo z Szosy Lubickiej w ul. Rydygiera – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Podobny manewr na pasie obok wykonywał autobus, który zasłonił kierowcy clio widok na północną jezdnię Szosy Lubickiej.

71-latkowi wydawało się, że autobus w końcu ruszył w kierunku ul. Rydygiera. – Zdecydował się także wcisnąć gaz – mówi Dąbrowska. – Myślał, że się zasłoni autobusem. Wjechał jednak wprost pod renault scenic i volkswagena golfa, które akurat jechały północną jezdnią Szosy Lubickiej.

W clio jechało pięć osób: kierowca, jego żona i córka z dwójką małych dzieci: 2 lata i 3,5 miesiąca. Dzieci trafiły do szpitala. Prawdopodobnie nic im się nie stało.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys