Już niedługo Orlen Copernicus Cup. Co nas czeka?

Box2 Sport Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Zbliża się 6. edycja mityngu lekkoatletycznego Orlen Copernicus Cup. Równy miesiąc przed imprezą odbyła się konferencja prasowa poświęcona jej organizacji, z udziałem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztofa Wolsztyńskiego i jednej z czołowych polskich lekkoatletek, Igi Baumgart-Witan.

Tegoroczny Copernicus Cup odbędzie się 8 lutego w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 18:00.

REKLAMA

– Toruń po raz 6. będzie gospodarzem mityngu Copernicus Cup. Mityngu, który zaliczany jest do ścisłej czołówki tego typu wydarzeń organizowanych dla potrzeb lekkiej atletyki – mówił prezydent Michał Zaleski.

Wydarzenie zaznaczyło się już na lekkoatletycznej mapie świata i wszystko wskazuje na to, że najbliższa edycja będzie równie emocjonująca co poprzednie.

– W 2019 roku, nasza impreza została uznana najlepszym mityngiem lekkoatletycznym w Europie przez IAAF, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych – podkreślał prezydent. – Dzięki temu, możemy mówić o tym, że tegoroczny będzie również ważny, wyjątkowy i ciekawy, również ze względu na wyniki, jakie będą osiągane przez sportowców z całego świata.

Zawodnicy rywalizować będą w 11 konkurencjach. Zwieńczeniem zmagań sportowców będzie bieg na 800 metrów.

Bilety dostępne są w cenie od 10 do 40 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *