Już w piątek pojedziemy rondem na pl. Chrapka. Ale to jeszcze nie będzie turbina

Polecamy Wiadomości
Tak pl. Chrapka prezentował się na początku listopada, fot. WePixel.pl

Duże zmiany w ruchu na pl. Chrapka. Znikną uciążliwe objazdy, a samochody wjadą na nowo wybudowane rondo. Nie będzie to jeszcze rondo turbinowe. Docelowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona wiosną. 

Kierowcy mają już dość objazdów związanych z przebudową pl. Chrapka, ul. Przy Kaszowniku i Warneńczyka. Te prace i związane z nimi utrudnienia dają się we znaki przede wszystkim na ul. Grudziądzkiej, gdzie w godzinach szczytu tworzą się długie kolejki aut – między ul. Warneńczyka a PCK.

– Kiedy wreszcie się to skończy? – pyta jeden z mieszkańców ul. Przy Wełnianym Rynku. – Pomijam już kwestię, że jest problem ze znalezieniem miejsc parkingowych na ul. Grudziądzkiej i okolicznych ulicach. Dzień w dzień są tam jednak tak potężne korki, że nie da się już normalnie funkcjonować.

Sytuacja ma się poprawić w najbliższy piątek. O godz. 9 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w pobliżu pl. Chrapka i na samym skrzyżowaniu. Znikną objazdy i asfaltowe przejazdy przez torowisko. Do ruchu zostanie też udostępnione nowo wybudowane rondo na pl. Chrapka. Jeszcze bez turbiny.

– Będzie to istotna zmiana dla kierowców – zapowiada Jan Brzycki, kierownik budowy z firmy Skanska. – Dla ruchu zostanie otwarty wlot od strony Gdańska, wylot w kierunku Bydgoszczy, a cały ruch zostanie skierowany w nowe rondo. Tym samym wszystkie relacje ruchu zostaną otwarte, a kierowcy nie będą musieli już korzystać z objazdu przez pl. Pokoju Toruńskiego oraz przestaną funkcjonować przewiązki przez tory tramwajowe.

Wprowadzone od piątku zmiany w ruchu pozwolą wykonawcy na rozpoczęcie prac rozbiórkowych oraz ułożenie ostatniej warstwy asfaltu na wlotach, gdzie obecnie odbywa się ruch dwukierunkowy. Równolegle rozpoczną się prace sieciowe na wlocie od strony pl. Pokoju Toruńskiego.

“Uwaga! W rejonie placu Chrapka nadal będą trwały prace budowlane, dlatego zostaną zastosowane ograniczenia prędkości i zawężenia do jednego pasa ruchu” – przypominają toruńscy drogowcy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys