Kolejny kurs w Centrum Szkolenia WOT w Toruniu [ZDJĘCIA]

Wiadomości

W dniach od 10 do 14 maja w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu został zrealizowany kurs doskonalący ratownika pola walki. Uczestniczyło w nim ponad 14 żołnierzy z różnych brygad Obrony Terytorialnej.

Kurs dla ratowników pola walki jest jednym z kilku kursów medycznych, organizowanych w toruńskim centrum szkoleniowym. Żołnierze w trakcie kursu mogą nabyć umiejętności niezbędne do wykonywania czynności z zakresu ratownictwa taktycznego. Zadaniem ratowników jest m.in. udzielanie pierwszej pomocy medycznej podczas działań bojowych i kryzysowych.

Na szkoleniu jest bardzo intensywnie. Instruktorzy, aby nas przygotować do skutecznego działania, szczególną uwagę zwracają na realizm pola walki – mówi kpr. Paulina Talarowska z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Kurs zrobił na mnie duże wrażenie. Profesjonalizm instruktorów pozwalał nam poczuć się jak na prawdziwym polu walki. Występując w roli ratownika, możemy realizować różne warianty niesienia pomocy poszkodowanym – dodaje st. szer. Łukasz Miciak z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Fot. nadesłane

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *