Koncerty z kanapy i patriotyczne konkursy. Toruńska majówka on-line

Box2 Kultura Wiadomości
W tym roku miejska majówka będzie zupełnie inna, niż dotychczas. Fot. Łukasz Piecyk

W tym roku miejska majówka będzie zupełnie inna, niż dotychczas. Cały czas obowiązują nas obostrzenia, związane z sytuacją epidemiczną, więc imprezy plenerowe nie będą mogły się odbyć. Toruńskie instytucje kultury mają jednak dla mieszkańców inne propozycje na długi weekend majowy.

Plany wyjazdów majówkowych będą musiały zostać odłożone w czasie. To jednak nie oznacza nudy, bo mieszkańców Torunia czeka wiele atrakcji, dostępnych tylko on-line! Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do wzięcia udziału w konkursie tańca, przygotowanego z okazji tegorocznych obchodów Święta Tańca. Uczestnicy będą musieli przygotować krótki układ taneczny do wybranego utworu z dostępnej listy, a następnie nagranie wysłać do organizatorów. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Toruńska Agenda Kulturalna ma w planach także zorganizowanie dwóch konkursów patriotycznych, m.in. na najpiękniej ozdobiony biało-czerwony balkon lub okno.

REKLAMA

W dniach 1-3 maja w mediach społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej o 19.00 będą transmitowane na żywo muzyczne spotkania z artystami. Przed internetową publicznością, w ramach wydarzenia “Koncerty z kanapy”, wystąpią Szymon Pejski, Krzysztof Piasecki i Piotr Bukartyk.

W tym roku nie będą możliwe oficjalne obchody świąt państwowych ze względu na wciąż obowiązujący zakaz zgromadzeń. Nie oznacza to jednak, że nie będzie możliwości świętowania. Toruńska Orkiestra Symfoniczna opublikuje internetowy koncert utworów patriotycznych i zaprezentuje efekty akcji #zaspiewajhymnzTOS .

Centrum Kultury Dwór Artusa z kolei zachęca do wzięcia udziału w internetowych warsztatach tworzenia patriotycznych gadżetów, do posłuchania patriotycznej listy muzycznej, poszerzenia wiedzy o obrazie „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” Jana Matejki i zagrania w patriotyczną wersję gry “państwa-miasta” w ramach e-rozgrywek. Teatr Baj Pomorski zaprasza na transmisję dwóch spektakli i e-warsztaty logopedyczne. Centrum Sztuki Współczesnej proponuje wirtualny spacer tematyczny po nieznanych zakątkach Torunia, e-oprowadzanie po najnowszej wystawie i warsztaty plastyczne. Centrum Kultury Zamek Krzyżacki zachęca do przejrzenia archiwalnych materiałów z Majówki Rycerskiej na zamku krzyżackim z lat 2010 – 2019. Muzeum Okręgowe udostępni z kolei kilka edukacyjnych filmów. m.in. o historii polskiej flagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *