Które toruńskie muzea i galerie otworzą się od lutego?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W czwartek minister zdrowia podał informację, na którą czekały wszystkie instytucje kultury w Polsce. Od 1 lutego znów możliwa jest działalność muzeów i galerii sztuki – z zachowaniem sanitarnego reżimu. Sprawdziliśmy, które toruńskie placówki planują otwarcie z początkiem lutego.

Już w poniedziałek skorzystać będzie można z oferty Centrum Sztuki Współczesnej “Znaki Czasu”. 1 lutego będzie to można zrobić nawet w promocyjnej cenie – wejście na wystawę Sylwestra Ambroziaka “Niewinność” kosztować będzie zaledwie 1 zł. CSW otwarte będzie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 18:00 i w weekendy w godz. 10:00-18:00.

REKLAMA

Na wtorek 2 lutego swoje otwarcie planuje Galeria Sztuki Wozownia, która przygotowała trzy wystawy: Tomasz Rogaliński: „Neurotyczny stan niepewności”, Łukasz Gierlak: „Rany cięte” oraz Lustra. Odbicia, refleksy i skazy – wystawa zbiorowa. Galeria otwarta będzie we wtorki w godz. 13:00-18:00 i od środy do niedzieli w godz. 12:00-17:00.

Od wtorku otwarte będzie również Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej. Na razie trwają przygotowania do powrotu do działalności stacjonarnej.

Muzeum Okręgowe w Toruniu także skorzysta z możliwości powrotu i już zapowiedziało otwieranie swoich oddziałów. Od wtorku otwarte będą Ratuszu StaromiejskiMuzeum Podróżników im. Tony’ego Halika oraz Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą. Z kolei od piątku 5 lutego udostępnione dla zwiedzających zostanie Muzeum Twierdzy Toruń.

Nie wiadomo jeszcze do końca jak będzie wyglądać sytuacja w Żywym Muzeum Piernika. Informacja ma zostać podana w pierwszych dniach lutego. Najprawdopodobniej jednak otwarcie nastąpi w okolicach pierwszego weekendu w miesiącu.

Nie zostanie otwarte natomiast Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Nie znalazło się w gronie instytucji, które mogą wznowić działalność.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *