Kujawsko-Pomorskie na rowery! Trwają zapisy na pierwszy w tym roku rajd

Box2 Wiadomości Województwo box
Rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Ruszyły zapisy na pierwszy w tym roku rajd rowerowy z cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery. Na początek cykliści zaczną od przejechania trasy w naszej okolicy – Wielkiej Nieszawce. Rajd odbędzie się w sobotę 30 kwietnia.

Chętni do udziału w rajdzie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rajd rozpocznie się na parkingu od strony ul. Jaśminowej przy Centrum Sportu i Rekreacji Olender. Będzie to jednocześnie miejsce odbioru pakietów startowych. Trasa wiodła będzie przez 23 km, w otoczeniu wału wiślanego i lasów. Meta zostanie ulokowana na terenie Olednerskiego Parku Etnograficznego. Organizatorzy przygotowali także konkursy z nagrodami.

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – zaprasza marszałek województwa Piotr Całbecki.

Kolejne rajdy odbywać się będą regularnie od maja do sierpnia. W ramach cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery odbędą się również rajdy w Dobrzyniu nad Wisłą (28 maja), Kruszwicy (18 czerwca), Żninie (3 lipca) i Warlubiu (27 sierpnia).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.