Wyjątkowe samochody staną w Toruniu – Auto Moto Show

Druga edycja Auto Moto Show odbędzie się już niebawem, bo 4 września, w MotoPark Toruń przy ulicy Łukasiewicza 66, w godzinach 11.00 – 16.00. Najbliższa niedziela będzie obfitowała w atrakcje zarówno dla wszystkich fanów motoryzacji, jak i najmłodszych członków ich rodzin.

Auto Moto Show Toruń to duża impreza, w ramach której prezentowane są wyjątkowe pojazdy z najróżniejszych gatunków motoryzacyjnych. Każdy fan motoryzacji znajdzie tam coś dla siebie – na tegorocznej edycji nie zabraknie tuningowych i sportowych samochodów typu supercars czy kilkudziesięcioletnich motocykli, a dla wielbiciele bardziej pomysłowych pojazdów będą mogli na własne oczy zobaczyć funkcjonalny wózek z marketu z motocyklowym silnikiem Kawasaki.

MotoPark Toruń – bo to tam odbędzie się wydarzenie – zostanie podzielony na kilkanaście tematycznych stref wystawowych. Przekrój prezentowanych pojazdów będzie bardzo szeroki – od aut tuningowych, japońskich, amerykańskich i przystosowanych do sportu przez supersamochody aż po pojazdy zabytkowe – 70-letnie auta i niemalże 100-letnie motocykle. Zobaczymy symulatory dachowania, sprzęt ratowniczy. Obejrzymy też prezentację samochodów popularnego youtubera Sebastiana „Kickstera” Kraszewskiego i usiądziemy za ich kierownicami.

Jako odwiedzający wydarzenie będziemy mieli okazję przejechać się pod okiem instruktorów pod przygotowanym pod imprezę torze. Weźmiemy udział w przejeździe typu drift taxi u boku doświadczonych zawodników, specjalizujących się w widowiskowej jeździe w kontrolowanym poślizgu. W ramach akcji charytatywnej, prowadzonej podczas wydarzenia przez kierowców rajdowych i rallycrossowych, wsiądziemy z nimi do samochodu i wybierzemy się na emocjonującą przejażdżkę.

„Najmocniejsze auta, jakie tego dnia wykonają pokazowe przejazdy podczas eventu, są wyposażone w silniki o mocach przekraczających 1000 koni mechanicznych” – zapowiadają organizatorzy.

Na wydarzeniu nie zabraknie również strefy gastronomii, oraz dmuchańców i innych atrakcji dla najmłodszych. Jak tłumaczą organizatorzy – wydarzenie nie jest tylko dużą wystawą wyjątkowych pojazdów czy elitarnym zlotem, ale też piknikiem motoryzacyjnym z atrakcjami dla całych rodzin.

Bilety na wydarzenie można zakupić zarówno przez internet, jak i na miejscu. Dzieci do lat 10 i osoby niepełnosprawne obejmuje wstęp wolny; pozostali odwiedzający za bilet zapłacą 30 złotych. Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.