Kulturalna sobota w mieście. Gdzie warto się wybrać?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Zajęcia plastyczne, zwiedzanie Dworu Artusa z przewodnikiem, piknik historyczno-militarny czy spektakl improwizowany – dzisiaj w Toruniu dzieje się sporo ciekawych rzeczy. Przedstawiamy propozycje kulturalne.

godz. 9:00 – Parkrun Toruń #256, ul. Leśny Trakt
Poranną dawkę ruchu na świeżym powietrzu zażyć można w każdą sobotę o 9:00 w lasku Na Skarpie. Uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowy odcinek biegiem, truchtem lub marszem. Wstęp wolny.

REKLAMA

godz. 10:00-12:00 – Zmysłoteka, CSW
Zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat wraz z jednym opiekunem. Każde spotkanie to zaskakujące połączenie zabaw artystycznych, eksperymentowania z materiałami plastycznymi oraz pobudzanie wszystkich zmysłów. Limit miejsc: 20 osób. Bilety: 11 zł. Zapisy: eduakcje@csw.torun.pl, tel. 56 610 97 16

godz. 11:00, 13:00, 15:00 – Rośliny i owady nie od parady, CN Młyn Wiedzy
Na warsztacie uczestnicy zapoznają się z różnymi gatunkami owadów – ich wyglądem, cechami charakterystycznymi i rolą, którą odgrywają w ekosystemie. Podczas zajęć będzie można wykonać swojego tańczącego, papierowego owada, a także rozpocząć uprawę roślin we własnoręcznie przyozdobionej doniczce. Bilety: 25 zł normalny, 17 zł ulgowy, 50 zł rodzinny.

godz. 11:00-14:00 – O Land Arcie – czyli warsztaty o sztuce Ziemi, Szkoła Leśna na Barbarce
Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, które poprowadzi znany toruński artysta Dariusz Przewięźlikowski – ceramik i malarz – autor m.in znanych ceramicznych figurek mieszczan, które zobaczyć możecie na murach naszej Starówki. Obowiązują zapisy: tel. 56 657 60 85.

godz. 12:00 – Muzealni Tropiciele, Ratusz Staromiejski
Na tropie muzealnych skarbów – zajęcia edukacyjne o tej tematyce dla osób indywidualnych i rodzin w najbliższą sobotę poprowadzi Muzeum Okręgowe. Bilety: 11 zł. Zgłoszenia przyjmuje Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu, tel. 56 660 56 32, 56 660 56 31 lub 56 660 06.

godz. 12:00, 14:00 – Weekendowe Zwiedzanie Dworu Artusa, CK Dwór Artusa
Pod okiem przewodnika zajrzymy do reprezentacyjnych sal (na co dzień niedostępnych gościom), wysłuchamy burzliwej historii miejsca i budynku, a także poznamy wiele nieznanych szerzej ciekawostek i legend. Oprowadzanie odbędzie się przy grupie co najmniej 5 osób. Bilety: 5 zł ulgowy, 10 zł normalny.

godz. 12:00-19:00 – Piknik “Polsko – Amerykańskie Braterstwo Broni”, Fort I
Piknik historyczno-militarny, otwarcie wystawy „Białe Gwiazdy nad Polską: 1944-45” oraz prezentacja biogramów amerykańskich żołnierzy polskiego pochodzenia. Program wydarzenia – kliknij tutaj, aby przejść do strony. 

godz. 12:30-14:30 – Oprowadzania po wystawie Edwarda Dwurnika, także 22.08. godz. 15:00, CSW
Oprowadzanie po retrospektywnej wystawie Edwarda Dwurnika – jednego z najważniejszych i najpopularniejszych polskich malarzy współczesnych zawierająca ponad 450 prac z szesnastu kolekcji muzealnych i dwunastu prywatnych. Bilety 5 zł ulgowy, 8 zł normalny.

godz. 12:30 – Zwiedzanie Muzeum Twierdzy Toruń z przewodnikiem, także w niedzielę, Muzeum Twierdzy Toruń
Zwiedzanie ekspozycji stałej w towarzystwie przewodnika, który przybliży historię toruńskich fortyfikacji oraz odpowie na pytania zwiedzających. Bilety: 27 zł normalny, 22 zł ulgowy.

godz. 13:00 – Letni kurs kaligrafii, CSW – Centrum Literatury
Kurs przeznaczony dla wszystkich, którzy marzą o tworzeniu pięknych liter. Pozwoli on zaznajomić się z podstawowymi narzędziami oraz rodzajami tuszu i atramentu. Sobotnie spotkanie poświęcone będzie brush letteringowi z motywami roślinnymi. Bilety: 25 zł.

godz. 16:00 – Sobota z historią: Życie i śmierć w nowożytnym Toruniu, Muzeum Historii Torunia
Ciekawa i bogata opowieść o różnych aspektach życia w nowożytnym Toruniu. Spotkanie poprowadzi R. Żytkowicz. Wejście w cenie biletu do Muzeum: 12 zł ulgowy, 15 zł normalny.

godz. 19:00 – Thornet – spektakl improwizowany, CK Dwór Artusa – Filia Dom Muz ul. Podmurna
W kosmosie nikt nie usłyszy Waszego krzyku? Nie tym razem! Podczas spektakli Thornetu sugestie widzów będą niezwykle istotne. Zainspirują aktorów i pomogą im podejmować zaskakujące decyzje w tym improwizowanym spektaklu. Bilety: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy.

godz. 20:3 0 – On Art Film Festival – Lifeline: Clyfford Still, do 29 sierpnia, Bulwar Sztuki CSW
Pokazy plenerowe w ramach Festiwalu Kina i Sztuki. W sobotę film opowiadający barwną historię Clyfforda Stilla, jednego z najważniejszych amerykańskich malarzy z nurtu ekspresjonistów. Seanse odbywają się na zewnątrz CSW od strony CafepARTer. Wstęp wolny.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *