Łąki kwietne w Toruniu. Wiemy, gdzie powstaną

Wiadomości
fot. Pixabay

Tworzenie łąk kwietnych w miejskiej przestrzeni będzie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto planuje w ten sposób zagospodarować ponad 0.4 ha terenu. Na ten cel zostało przeznaczonych 42 tys. zł.

Łąki kwietne pojawią się m.in. w pobliżu ulic Gagarina, Grudziądzkiej, Andersa, w rejonie skrzyżowań ulic Odrodzenia/Uniwersytecka, Szosa Lubicka/Olimpijska, Łódzka/Okólna, Polna/Morycińskiego, a także na skwerze Borowików i w rejonie dawnego Dworca Północnego. Stworzenie łąki kwietnej planowane jest także na terenie ogrodu Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK. O stworzenie łąk kwietnych w przestrzeni Torunia wnioskowali mieszkańcy w jednym z projektów, zgłoszonych do budżetu obywatelskiego 2020. Łąki kwietnie będą tworzone z mieszanek roślin miododajnych. Głównym celem takiego działania jest zwiększenie bioróżnorodności w mieście, zatrzymywanie wody opadowej, likwidowanie wysp ciepła i zapewnienie odpowiedniej ilości pokarmu dla ptaków i owadów.

Tagged

1 thought on “Łąki kwietne w Toruniu. Wiemy, gdzie powstaną

  1. Szanowni Państwo, na trasie średnicowej na wysokości ul. Kołłątaja aż do ul. Legionów, jest tylko wyschnięta trawa z 3 smutnymi drzewami. Bardzo posępny widok. W przeciwieństwie do innych odcinków Średnicówki. Może coś tam posadzić. Z. Powazaniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *