Limitów w MZK jednak nie będzie

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Zapowiadane wcześniej limity pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej, które miały wejść od dzisiaj w życie, nie obowiązują. W rozporządzeniu Rady Ministrów opublikowanym wczoraj nie znalazł się odpowiedni zapis.

Oznacza to, że pojazdy Miejskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej mogą zabrać wszystkich pasażerów. Nadal obowiązują pozostałe zasady bezpieczeństwa sanitarnego, takie jak zakrywanie ust i nosa maseczką. Ten przepis ma być egzekwowany z większą starannością.

Rozporządzenie Rady Ministrów, które wchodzi dziś w życie, zakłada przedłużenie do końca stycznia przyszłego roku większości obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów. Do tego też od dzisiaj do 31 stycznia 2022 nie mogą działać kluby nocne, dyskoteki oraz inne miejsca, w których odbywają się imprezy taneczne (wyjątek ma stanowić noc sylwestrowa, nie jest to jednak jak na razie zawarte w treści nowych przepisów). Do 30 proc. zmniejszono limit osób, które mogą wejść do teatru, kina czy restauracji. Limit nie dotyczy osób zaszczepionych, jeśli przedsiębiorca weryfikuje certyfikaty covidowe.

Tagged

1 thought on “Limitów w MZK jednak nie będzie

  1. Aktualnie, niektórymi liniami jeździ 120% pasażerów, więc te limity nijak się by miały do rzeczywistości.
    Do tego, znając podejście WGK do tematu, to 75% obłożenia równało by się zmniejszeniu do 75% częstotliwości kursowania, i tak już jeżdżących rzadko autobusów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.