Majówka z BMW w Toruniu. 102 mandaty i 21 zabranych dowodów rejestracyjnych

112 Box2 Wiadomości
Policjanci z Torunia kontrolowali kierowców BMW w trakcie imprezy "Majówka z BMW" na toruńskim MotoParku
Policjanci kontrolowali kierowców w trakcie imprezy pn.: Majówka z BMW. Fot. KMP Toruń

Toruńska drogówka, przy wsparciu policyjnego drona, czuwała nad bezpieczeństwem uczestników imprezy “Majówka z BMW”, zorganizowanej na terenie MotoParku. Na ok. 1 tys. pojazdów, które wzięły udział w wydarzeniu, skontrolowano ponad 120 z nich.

Majówka z BMW na toruńskim MotoParku zainaugurowała tegoroczny weekend majowy. Z racji na duże zainteresowanie imprezą – na miejsce przybyło ponad 1 tys. pojazdów – policjanci z Torunia mieli ręce pełne roboty. Teren imprezy kontrolo zarówno z ziemi, jak i z powietrza.

– Obraz z drona jest na bieżąco nagrywany, co rozwiewa wszelkie wątpliwości kierowcy, który mógłby przeczyć ocenie policjanta. W chwili ujawnienia wykroczenia z powietrza, operator przekazuje informacje do najbliższego patrolu ruchu drogowego. Mundurowi zatrzymują „krnąbrnego” kierowcę, który jest rozliczany według popełnionych wykroczeń czy przestępstw – informuje asp. szt. Agnieszka Lewicka-Wolsza z KMP Toruń.

Efektem pracy policjantów przy wsparciu drona było skontrolowanie 122 kierowców. Mundurowi nałożyli 102 mandaty karne, zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych i zastosowali 6 pouczeń. Do żadnej kolizji ani wypadku, na szczęście, nie doszło.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.