Marek Jopp wytoczył proces uczelni o. Rydzyka. Walczy o 5 tys. rekompensaty. Za co?

Polecamy Wiadomości
fot. profil facebookowy Marka Joppa

5 tys. zł rekompensaty domaga się Marek Jopp, działacz SLD, który z powodu braku zaświadczenia od proboszcza nie mógł rozpocząć nauki na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Marek Jopp, były szef toruńskiego SLD w roku akademickim 2016/2017 zapisał się na studia podyplomowe “Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Działacz SLD znalazł się na liście studentów. Nie został jednak ostatecznie dopuszczony do zajęć. Jopp bowiem nie dostarczył uczelni o. Rydzyka opinii od proboszcza. Zdecydował się wytoczyć proces uczelni o. Rydzyka. W pozwie wskazuje, że ta mogła naruszyć swoją decyzją przepisy unijne.

Jopp domaga się 5 tys. zł rekompensaty za naruszenie zasady równego traktowania na podstawie przepisów Unii Europejskiej. Jest przekonany, że toruńska uczelnia nie miała prawa żądać od niego zaświadczenia od proboszcza.

Studia podyplomowe, które wybrał działacz SLD, były współfinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Instytucja pozyskała na nie pieniądze unijne z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Pierwsza rozprawa w Sądzie Rejonowym w Toruniu miała się odbyć w w czwartek (20 grudnia). Została jednak przełożona na 5 marca 2019 r. 

Komisja Europejska rozpatruje skargę na uczelnię o. Rydzyka

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys