Miasto uruchomiło wyszukiwarkę odpadów. Pomoże mieszkańcom przy segregacji śmieci

Box2 Wiadomości
fot. ilustracyjne/pixabay

Podczas segregowania śmieci często pojawiają się wątpliwości, do jakiego pojemnika wrzucić dany przedmiot. Nie wszystko jest bowiem zawsze oczywiste. Dlatego też miasto uruchomiło specjalną stronę internetową, na której możemy sprawdzić, które konkretnie odpady należy wyrzucać do jakich pojemników.

Wyszukiwarka odpadów to proste lecz pożyteczne narzędzie, pomagające w segregacji odpadów. W odpowiednie pole wystarczy wpisać nazwę przedmiotu, co do którego mamy wątpliwości, a otrzymamy odpowiedź do jakiego pojemnika należy go wyrzucić. Obecnie w bazie wyszukiwarki znajduje się ponad 250 rodzajów odpadów, więc jest duża szansa, że dany przedmiot znajduje się na liście.

– Celem stworzenia takiego narzędzia było przede wszystkim ułatwienie mieszkańcom wydzielania odpadów we własnych gospodarstwach domowych. Prosty i szybki dostęp do tego źródła wiedzy z pewnością przełoży się na lepszą jakość segregacji – wyjaśnia Joanna Pepłowska z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Torunia.

Wyszukiwarka odpadów jest też otwarta na uwagi mieszkańców. Jeśli ktoś zauważy błąd lub nie znajdzie swojego odpadu na liście, może to bardzo prosto zgłosić. Wyszukiwarkę znajdziecie tutaj.

1 thought on “Miasto uruchomiło wyszukiwarkę odpadów. Pomoże mieszkańcom przy segregacji śmieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.