Młodzi hokeiści Mistrzami Polski

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pomorzanin Toruń

Juniorzy młodsi Pomorzanina Toruń wygrali zawody w hokeju na trawie podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gnieźnie, który odbył się w ostatni weekend i zostali mistrzami kraju w swojej kategorii wiekowej.

Do turnieju finałowego rozgrywanego na stadionie miejskim im. Alfonsa Flinika zakwalifikowały się, wraz z Pomorzaninem, jeszcze trzy zespoły: Warta Poznań, Start 1954 Gniezno i KS Cieszyn. Torunianie rozpoczęli zmagania od wygranej z Wartą Poznań 2:1, zaś w drugim sobotnim spotkaniu zremisowali z ekipą z Cieszyna 2:2. Mecz decydujący o mistrzostwie odbył się w niedzielę, zawodnicy Pomorzanina pokonali w nim drużynę z Gniezna 3:2.

REKLAMA

Marcin Kuźba reprezentujący Pomorzanina został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Najlepszym bramkarzem ogłoszono Szymona Suligę z Cieszyna.

Toruńska drużyna wystąpiła na Olimpiadzie w składzie: Paweł Walczyk, Kuba Dylewski, Eryk Weinkauf, Dawid Wierzchowski, Marcin Kuźba, Kuba Miłoszewicz, Bartek Rogoziński, Karol Krajniewski, Oskar Pawliczyn, Adam Sobczak, Dawid Dziok, Oliwier Młodziankiewicz, Mikołaj Pietrzyk, Mateusz Zieliński, Karol Zakszewski, Kacper Łajczak.
Sztab szkoleniowy: Patryk Karamuz, Sebastian Sellner, Krystian Sudoł, kierownik drużyny – Jacek Krajniewski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *