Most Piłsudskiego walczy o nagrodę w konkursie budowlanym

Wiadomości
Fot. Błażej Antonowicz Focus Art

Toruński most drogowy im. Józefa Piłsudskiego walczy o nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Budowlanym “Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Mieszkańcy mogą oddawać głosy przez internet.

Remont mostu drogowego im. J. Piłsudskiego to jedna z największych inwestycji realizowanych w Toruniu w ostatnim czasie. Łączna wartość zadania to ponad 130 mln zł.

– W ramach inwestycji wykonano poszerzenie  wsporników chodnikowych, co pozwoliło na rozdzielenie ruchu pieszego i rowerowego na przeprawie, z każdej strony mostu. Wykonawca naprawił także istniejącą płytę pomostu. Obiekt zyskał nowe wyposażenie: kapy chodnikowe, nawierzchnię jezdni i chodników, odwodnienie, oświetlenie, iluminację i bariery drogowe. Wyczyszczono i naprawiono oblicowania kamienne przyczółków mostu i filarów, przebudowano sieci zlokalizowane na obiekcie i infrastrukturę techniczną. Całą konstrukcję stalową zabezpieczono antykorozyjnie. Wybudowano trzy punkty widokowe, wykonano zejście na Kępę Bazarową i nowe zejście na Bulwar Filadelfijski – wymienia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD.

Inwestycja ostatecznie zakończy się pod koniec kwietnia, ale już dziś można na nią oddawać głosy w konkursie “Modernizacja Roku & Budowa XXI w”.

Tagged

2 thoughts on “Most Piłsudskiego walczy o nagrodę w konkursie budowlanym

  1. A kiedy przywrócicie 2 pasy do centrum miasta (przy nowym moście drogowym)? W tej chwili codziennie rano tworzą się korki już od Komfortu i powodowane są wypadki przez idiotyczną decyzję zmiany organizacji ruchu na taką, że tylko jednym pasem jedzie się do centrum miasta. Myślałem, że to na czas remontu starego mostu ale widzę, że ktoś uznał, że to super decyzja takie utrudnienie ruchu i zostawił to na stałe. Tam jest więcej idiotycznych rozwiązań, np. wyginane pasy do jazdy prost od strony Nestle i blokada skrętu od strony Wschodniej.

  2. I takie właśnie intelektualne rozwiązania płynności komunikacyjnej, będą walorami tego mostu w walce o nagrodę.
    A walka będzie straszna…
    na śmigłowce i myśliwce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.