My też potrafimy!

Kultura Polecamy Region Wiadomości

We wtorek (3 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się coroczna bożonarodzeniowa wystawa “My też potrafimy”. Wystawione na niej rękodzieła zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne. Częścią wydarzenia jest kiermasz (gmach główny przy placu Teatralnym i biurowiec przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73). Własne stoiska wystawi 40 instytucji wsparcia i integracji społecznej z całego województwa.

Autorami wystawianych prac – świątecznych ozdób i kartek oraz przedmiotów, które nadają się na mikołajkowe upominki – są uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i podopieczni ośrodków integracji społecznej, zajmujących się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Całkowity dochód ze sprzedaży wystawionych prac zostanie przeznaczony na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

Uroczyste otwarcie z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego odbędzie się o godz. 11. 00. Wydarzenie będzie tłumaczone w całości na język migowy przez Agnieszkę Tomaszewską z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Słyszącej i Niesłyszącej w Bydgoszczy. Wystawa zakończy się około godz. 15.00.

Wystawa organizowana jest od 2004 roku. Obecnie ekspozycje rękodzieła artystycznego przygotowanego przez osoby z niepełnosprawnością będzie prezentowane są dwa razy w roku: w okresie zimowym z tematem przewodnim Świąt Bożego Narodzenia oraz na wiosnę z tematem przewodnim Świąt Wielkanocnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *