Na Jordankach zaszczepisz się już tylko dziś. Sukces tak duży, że trzeba odwołać akcję

Box1 Wiadomości
fot. KPUW

Do szczęśliwców mogą zaliczyć się ci, którym udało się skorzystać ze szczepienia przeciw Covid-19 w ramach akcji “Zaszczep się w majówkę”. Zainteresowanie jest tak duże, że preparatów nie wystarczy, by punkt na toruńskich Jordankach mógł działać przez zaplanowane wcześniej 4 dni. W związku z tym, dziś jest ostatni dzień funkcjonowania punktu na Jordankach.

Szczepienia w ramach akcji miały być wykonywane od 1 do 4 maja. Duże zainteresowanie było widać już pierwszego dnia, kiedy zaszczepiono niespełna 1 tys. osób. Podjęto więc decyzję o zwiększeniu puli szczepionek z początkowych 2,5 tys. do 3,5 tys. Drugiego dnia, wczoraj, zaszczepiono łącznie 1 260 osób. Dziś do godz. 14:00 liczba zaszczepionych w punkcie na Jordankach dobiła do 3 tys. Najprawdopodobniej więc pula szczepionek wyczerpie się jeszcze dziś.

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował już o odwołaniu jutrzejszej akcji “Zaszczep się w majówkę”. Dziś jest więc ostatni dzień, kiedy można przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson na Jordankach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.