Na Palmowej i Wierzbowej powstaną nowe mostki

Box2 Wiadomości
Prace przy rewitalizacji linii kolejowej nr 207
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Rozpoczęła się budowa kładek na ul. Palmowej i Wierzbowej. Stare wysłużone obiekty zostaną zdemontowane. W ich miejsce pojawia się nowe, wyposażone w barierki. Prace potrwają do końca maja.

Najpierw wymieniony zostanie mostek znajdujący się na Palmowej, który łączy osiedla domków jednorodzinnych położonych przy ul. Cedrowej i Palmowej z ul. M. Skłodowskiej-Curie. Wykonany z betonowych płyt, opartych na dwóch stalowych dźwigarach obiekty jest w złym stanie technicznym. Nie ma poręczy, a jego szerokość wynosi zaledwie metr. Nowa kładka będzie miał ponad 6 metrów długości i prawie 3 metry szerokości. Dla bezpieczeństwa korzystających z niej pieszych i rowerzystów będzie wyposażona w barierki. Dziś rozpoczyna się demontaż starej kładki.

Po zakończeniu prac na Palmowej wykonawca zajmie się rozbiórką i montażem drugiego mostka przy ul. Wierzbowej. Będzie miał szerokość prawie 4 metrów i długość ponad 6 metrów. Również na tym obiekcie pojawią się bariery, zapewniające bezpieczeństwo. Poprawi się również dostępność obiektu dla osób z niepełnosprawnościami. Obecnie aby dostać się na mostek trzeba pokonać schody. Po zakończonych pracach nawierzchnia kładki będzie na tym samym poziomie co przyległy teren.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.