Nie taki wilk straszny. Spotkaj się z autorem książki „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”

Kultura
Fot. ilustracyjne/Pixabay.com

Do jakiej zabawy małym wilczkom był potrzebny kabel USB? Jak zdobyć zaufanie jeleni? O tym i wielu innych ciekawostkach opowie w Toruniu w piątek (11 stycznia) o godz. 18 Marcin Kostrzyński, autor książki „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”. Spotkanie odbędzie się w salonie Empik Starówka.

Wychowany w rodzinie myśliwych nie wyobrażał sobie życia bez polowań, dopóki nie zrozumiał, że euforia po strzale jest radością z zabójstwa.

REKLAMA

Strzelbę zamienił na aparat fotograficzny, a jego miejscem na ziemi stał się drewniany dom w środku lasu, do którego zaprosił potrzebujące pomocy zwierzęta. Zyskał sympatię milionów Polaków, gdy udało mu się wyrwać z rąk myśliwych rannego w wypadku wilka i uratować mu życie.

Do jakiej zabawy małym wilczkom był potrzebny kabel USB? Czym posmarować kamerę, aby zrobić idealne ujęcie uroczej lisiej rodzinie? Jak rozrabiał w dziczy Gang Krzywego Ryjka? Ile czasu potrzeba, żeby pozyskać zaufanie jeleni?

„Gawędy o wilkach i innych zwierzętach” Marcina Kostrzyńskiego to nie tylko zabawne i pełne nadziei historie, które z zapartym tchem przeczytają zarówno dorośli, jak i starsze dzieci. To przykład wielkiej miłości do polskiej przyrody i przejmujący apel o zachowanie naszego wspólnego dziedzictwa. Kostrzyński z pasją dekonspiruje „czarny PR”, jaki narósł wokół wilków i dzieli się przemyśleniami, anegdotami ze świata zwierząt, a także swoją ogromną miłością do przyrody.

Marcin Kostrzyński – filmowiec, leśnik, dawniej myśliwy, dziś obrońca praw zwierząt. Prowadzi swój kanał na YouTube „Marcin z lasu”, popularyzator nauki, autor cyklu cykl programów ,,Dzika Polska”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *