Niebieska Linia w regionie. Jak się skontaktować?

Box2 Wiadomości Województwo box
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Osoby dotknięte przemocą w rodzinie wciąż mogą korzystać z pomocy Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii. Ze względu na pandemię porady są jedynie telefoniczne i mailowe. Jak się skontaktować?

Każdego dnia Niebieską Linię obsługują prawnik oraz psycholog. To właśnie tam można szukać pomocy w sprawach związanych z przemocą domową. Dyżury odbywają się codziennie, również w dni wolne od pracy, w godz. od 17:00 do 21:00.

Na wsparcie mogą liczyć osoby potrzebujące porad w sprawach dotyczących wykonywania władzy rodzicielskiej, ustalania osobistych kontaktów z dzieckiem, alimentacji i problemów z uzależnieniami. Ponadto, osoby w trudnej sytuacji finansowej lub emocjonalnej mogą liczyć na zastępstwo procesowe w sprawach karnych oraz wsparcie mediatora w przypadku konfliktów rodzinnych.

Dane kontaktowe:

tel.: 800 154 030

mail: niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl

Kujawsko-Pomorską Niebieską Linię nadzoruje Biuro Wsparcia Rodziny i  Przeciwdziałania Przemocy, będące częścią Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego. Linia jest więc finansowana z budżetu województwa, a także 129 współpracujących przy projekcie gmin.

Więcej informacji znaleźć można na stronie niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *