Nieoficjalnie: szkoły i sklepy w galeriach zamknięte dłużej

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Jak donosi RMF FM, rząd planuje przedłużyć wprowadzone ograniczenia dotyczące zamknięcia zakładów fryzjerskich, czy sklepów odzieżowych. Dłużej pozostać zamknięte mają także szkoły. O szczegółach ma jutro oficjalnie poinformować rząd.

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez RMF FM, niektóre z ograniczeń mają zostać przedłużone, a niektóre powoli znoszone. Od poniedziałku bardziej dostępne mają być chociażby sklepy. Obecne ograniczenie uzależniające liczbę klientów od ilości kas ma zostać zastąpione uzależnieniem od metrażu lokalu. Dzięki temu możliwa będzie większa liczba klientów przebywających jednocześnie w sklepie. Ponadto, otwarte mają zostać lasy oraz parki. Trzeba będzie w nich jednak pamiętać o noszeniu maseczek i zachowaniu dwumetrowych odstępów.

Inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi o sklepy odzieżowe w galeriach handlowych i zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Ich otwarcie ma się przesunąć o tydzień. Przedłużone ma zostać również zamknięcie szkół. Obecnie wiadomo, że pozostaną zamknięte do 26 kwietnia, jednak ten termin ma się przesunąć, a uczniowie dłużej będą musieli korzystać z nauczania online. Zasiłek na opiekę nad dziećmi ma w związku z tym także zostać wydłużony.

RMF FM podaje, że podobnie jak ze szkołami ma być z uczelniami wyższymi. W tym przypadku jednak wszelkie egzaminy, kolokwia a nawet obrony magisterskie i doktorskie odbywać się mogą przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *